Selülit Tedavisi

Bilinen Selülit Tedavileri nelerdir?
Selülit oluşumunun önlenmesi için ilk gençlik yıllarından itibaren  düzenli spor, yeterli su tüketimi ve uygun beslenme önerilerimiz her zaman geçerlidir. Ancak her şeye rağmen selülit malesef bazı kadınlar için önlenemez bir sonuçtur. Kremlerin ya da masajın etkisi yüzeysel kalmaktadır. Ultrason sistemleri yağ hücrelerini küçültebilir ancak yok edemez. Radyofrekans daha çok cildi sıkılaştırmak için kullanılan bir çözüm olmuştur. Lenf drenajı ve kas stimilasyon sistemleri ise yardımcı yöntemler olmakla beraber artık çok eski ve basit kalan yöntemlerdir.

Selülit Tedavisinde en son yenilik nedir?
Teknoloji hem radyofrekansı hemde ultrasonu aynı anda kullanan bir sistem üretmiştir. Biz de sizler için dünya ve Türkiye' deki bu son trend sistemi Adana' ya kazandırdık. Exilis Elite aynı anda cildin üst katmanları soğutarak korurken cilt altı yağ dokusunu eşit bir şekilde ısıtan Ultrason ile Radyofrekansı eş zamanlı kullanan tek sistemdir.

Nasıl uygulanır?
Exilis Elite ile yapılan bacak uygulamasında önce alandaki yağ oranına bakılır. Fazlalık var ise ortalama 2,5cm derinliğindeki yağa odaklanarak işlem yapılır. Homojen azalmanın sonunda orta katman yani selülitin bulunduğu derinlik 2 ila 1,5cm hedeflenir. Cildin üstü soğutulurken aşağı katmana eşit bir ısı verilmektedir. Yağdan ve selülittin dalgalı görüntüsünden kurtulduktan sonraki aşamada ise cildin kalitesini arttırmak ve saten gibi bir cilt yapmak için en üst katman yani 1cm e işlem yapılır. Sonuçta aynı anda hem yağlar azalmış, hem homojen yapılandırma olduğu için selülit görünümü gitmiş ve yeniden oluşmasını engelleyici bir düzen oluşturulur. Exilis Elite sistemi Selülit tedavisi yaptığını klinik çalışmalar ile kantıladığı için Amerika Sağlık Örgütü FDA den onayı bulunmaktadır.

Sonuç ne zaman görülür?
Haftada bir uygulama ile kişinin su tüketimine bağlı olarak sonuç ilk baştan itibaren gözlemlenebilir. Genellikle 4 seansda sonuç alınmaktadır. Selüliti olmayan ya da olmasını istemeyen kişiler de yaptırabilir. 

FDA ONAYLI CİHAZIMIZ EXİLİS ELİT ( SATEN ETKİSİ) İLE BACAKLAR, BASEN, GÖBEK VE KOLLARDAKİ SELLÜLİT VE SARKMALARDAN AĞRISIZ VE ACISIZ ŞEKİLDE KURTULABİLİRSİNİZ. SATEN YÜZ GERME SAYFAMIZI İNCELEYİNİZ.