Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Erbium-Yag Lazer Nerelerde Kullanılır?

  • Kırışıklık tedavisinde  kullanılır. Özellikle dudak ve göz etrafındaki kırışıklıklarda en iyi tedavi şekillerinden biri olarak bilinir.

  • Sivilce izlerinin azaltılmasında ,

  • Karın çatlaklıklarının tedavisinde,

  • El cildi gençleştirmede,

  • Yüz ve vücuttaki iyi huylu tüm lezyonların ve iyi huylu benlerin alınmasında güvenle kullanılır

Akne  izleri hem fiziksel hem de ruhsal açıdan hastaları çözüm arayışına iten rahatsızlıklardır. Er:YAG lazer ile deri yenileme, akne sikatrislerinin tedavisinde etkili ve güvenli bir tedavi şeklidir. Lazer ile deri soyma yöntemi son yıllarda kırışıklığı, fotoyaşlanması ve akne sikatrisi olan hastalar için  popüler bir tedavi yöntemi olmaya başlamıştır. Bu yöntem sayesinde deri buharlaşma  yoluyla tabaka tabaka soyulur. Ayrıca kollagendeki etki ile kırışıklıkların ve akne izlerinin azalmasına neden olur. Deri soyma işlemi deri eklerini (sebase bezler, kıl folikülleri ve ter bezi kanalları) koruyarak yapılan, epidermisin ve üst dermisin soyulması işlemidir.

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazerde yüksek enerji fraksiyone edilerek, yani bölünerek mikroskobik sütunlar şeklinde cilt altına iletilmektedir. Kollagen, elastin ve hyaluronik asit sentezi tetiklenmekte, yeni ve sağlıklı doku oluşmaktadır. Doku onarılırken cilt gerginleşip sıkılaşmakta, daha genç ve canlı bir görünüm elde edilmektedir.

Fraksiyonel Lazerin Diğer Lazer Sistemlerinden Farkı Nedir?
Bu sistemde iyileşme ve sosyal hayata dönüş daha çabuk olmaktadır. Özellikle günümüzde zaman sıkıntısı göz önüne alındığında büyük avantaj sağlamaktadır.

Fraksiyonel Erbium-Yag Lazer (Merkezimizde Alman Asclepion Firmasının MCL 30 Dermablate modeli kullanılmaktadır)
Erbium-Yag lazer güvenli, kontrol edilebilir doku ablasyonu sağlayan bir lazerdir. Deri üst tabakasının kontrollü bir şekilde soyulmasını ve yaşlanmış, hasarlanmış deri yüzeyinin yeni ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Anestezi gerektirmez. Sonrasında uygulama bölgesinde oluşan hassasiyet aynı gün, kızarıklık ise 24-48 saatte geçer. 48 saat sonunda ince kabuklanmalar oluşur. Kabuklanma da yaklaşık 4-5 günde geçer. Cilt problemine göre 3-6 seans gerekebilir, uygulama 4-5 hafta aralarla yapılır.