Saç Dökülmesi Tedavisi

PRP (Platellet Rich Plasma) yani trombositten zengin plazma saç dökülmesinde son yıllarda devrim niteliğinde gelişme yaratmış bir saç tedavi yöntemidir. Halk arasında kök hücre tedavisi, plazma tedavisi gibi isimlerle de bilinir. PRP ile saç dökülmesini durdurmak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkartmak hedeflenmektedir.

PRP trombositten zengin bir plazma, hücre yenilemede çok etkili olan büyüme faktörlerini, kök hücrelerini ve proteinleri barındırır. Elde edilen plazma saçlı deriye napaj tekniği ile uygulanır.

PRP tedavisi 3-4 hafta aralıklarla toplamda 3-4 seans uygulanır. 6 ay veya 1 yıl sonra bir seanslık destek uygulamalar yapmak doğru olur. PRP saça vitaminlerin verildiği mezoterapi uygulaması ile kombine edildiğinde çok daha etkili ve kalıcı olabilmektedir.

PRP öncesi saça uyuşturucu krem sürülür bu sırada kan alınıp gerekli işlemlerden geçirildikten sonra işlem yaklaşık 20-30dk sürmektedir.İşlem sonrası kişi normal hayatına dönebilir. Kendi kanımızdan elde edildiği için allerji riski yoktur.

Taklit ve DNA aktivatörü içermeyen sadece serum verilerek yapılan uygulamalar sonuç vermez.

Doktorunuz size özel Kit açacak ve barkodlu özel ürünü sizin için güvenle kullanacaktır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ
Saç yoğunluğunu artırmak, güçlendirmek, dökülmesini önlemek amacıyla özel vitamin içerikli karışımların saç diplerine uygulanması yöntemidir.

DERMAROLLER
PRP ve Mezoterapi yöntemleri ile kombine edildiğinde başarı şansını artırır ve cevap alınma süresini kısaltır. Kişiye özel silindir şekilli bir aletlerin kullanıldığı bir yöntemdir.

Muayenehanemde sözü edilen PRP, Saç Mezoterapisi ve Dermaroller işlemlerinin tamamı Dermatoloji Uzmanınız tarafından bizzat, steril şartlarda uygulanmaktadır.