Akne izi tedavisi

Akne, evladının büyüdüğünü gören ebeveynler için duygusal bir süreç olabilir. Anne ve baba çocuğunu belli bir seviyeye kadar büyütüp getirmiş olmanın gururu ile bu durumu olumlu bir gelişme olarak görebilir. Ancak durum, ergen kız ve erkek çocukların tarafından bakıldığında hiç de öyle değildir. Bu sivilceler derin izler bırakmaya başladığında gerçekten de ileriki hayatımızda, ruhumuzda da derin izler oluşturmaya başlar. Kimi zaman akne izleri bir ergenlik sorunu olmanın ötesinde evlilik çağına gelen genç ve orta yaş insanlar içinde sorun edilmeye başlanır.

Dermatoloji Uzmanları olarak akne ve izleri bizlerin de en sık karşılaştığı sorular ve çözülmeyi bekleyen sorunlardandır. 

Dermatoloji Uzmanınız tarafından gerek aktif sivilce (akne) aşamasında, gerekse sonrasında oluşmuş skarların yani izlerin tedavisinde bir hastanın arayabileceği tüm tıbbi desteğin (ilaçlı tedavilerin) yanı sıra ihtiyaç olabilecek tüm dermatokozmetik uygulamalar, komedon temizliği, PRP ve farklı lazer sistemleriyle kapsamlı bir tanı-tedavi-takip protokolü uygulanmaktadır.

Akne İzlerinin Tedavisinde Alternatif Tedaviler

Karbon peeling

Q-Switch lazer

Altın iğne Radyofrekans

Fraksiyonel Lazer

Dermaroller

Dermapen

PRP